Receptek / Judit receptjei / 2010. ősz  ::. 

«««
Házi kacsapástétom
Főzzünk, valami finomat!


Kevés finomabb étel van, mint jó kenyéren, egy finom pohár borral valamilyen házi pástétom. mikor a 2010-es őszi Stahl magazinhoz vadhús recepteket teszteltünk, Mautner Zsófia (alias Chili&Vanília) egy szenzációs fácánpástétomot hozott. Mivel fácánt nem egyszerű szerezni, hacsak nincs valakinek vadászismerőse, kacsahúst viszont igen, azóta többször megcsináltam magam is kacsából, és így is remek.

 
Hozzávalók:
2 evőkanál kacsazsír
1 nagy hagyma, finomra aprítva
40 dkg filézett kacsacomb, bőre nélkül, feldarabolva
20 dkg kacsamáj
4 egész tojás
½ dl tejszín
1 marék sótlan, hámozott pisztácia
4 szem aszalt sárgabarack, felkockázva
só, bors
frissen őrölt szerecsendió és szegfűbors



A sütőt előmelegítjük 180C fokra (gázsütőn 4-es fokozat). A kacsazsíron, csipet sóval meghintve, lassan megdinszteljük a hagymát. Ezután nagy lángon kissé megkaramellizáljuk.

A filézett, bőr nélküli, feldarabolt kacsacombot robotgépben összedolgozzuk a csirkemájjal: nem kell teljesen pépesíteni, maradjon darabos.

A tojásokat és a tejszínt kézi habverővel jól elhabarjuk egy nagy tálban. Hozzáadjuk a pépesített kacsahús-lacsamáj keveréket, a kihűlt hagymát, a pisztáciát és az aszalt barackot. Fűszerezzük szerecsendióval és szegfűborssal, sózzuk-borsozzuk.

A masszát egy 14x10 cm-es, 7 cm magas, 4 dl űrtartalmú pástétomformába töltjük (vagy hasonló méretű, kerek jénai tálba), és a megtöltött pástétomformát beletesszük egy magas falú tepsibe. Vizet forralunk, és a tepsibe annyi forró vizet öntünk, hogy a pástétomforma 2/3-ig érjen.

A pástétomot 1 óráig sütjük. Amikor kissé lehűlt, a tetejére egy alufóliával becsomagolt kartonlapot helyezünk, majd nehezékkel (pl. paradicsomkonzerv) lepréseljük. Ha teljesen kihűlt, továbbra is lepréselve tartjuk, és legalább 24 órára hűtőbe tesszük.


«««

Nyomtatás



Az Ön kosara pillanatnyilag üres.







 Powered by NetOffice